بازدید مدیران سازمان حفاظت محیط زیست کشور از پتروشیمی شیمی‌بافت

wysiwygدسته‌بندی: اخبار

در راستای بازدید از شرکت‌های پتروشیمی و بررسی موضوعات مختلف زیست محیطی، مدیران سازمان حفاظت محیط زیست کشور با حضور در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از شرکت شیمی‌بافت بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، در نشستی با حضور امید صدیقی مدیرکل دفتر بررسی آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، داود عمادی مدیر HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی و هیات همراه، گزارش مفصلی از وضعیت محیط زیست شرکت در حوزه مدیرت پساب صنعتی و مصرف آب توسط مدیران پتروشیمی شیمی‌بافت ارائه و چشم‌انداز و پروژه‌های زیست محیطی این شرکت تشریح گردید.

حیاتی‌منش مدیر مجتمع پتروشیمی شیمی‌بافت ضمن بیان فعالیت‌های انجام شده در حوزه محیط زیست این شرکت، اظهار داشت: استقرار سیستم مدیریت محیط زیست مبتنی بر ISO14001:2015، نصب دوربین بر روی فلر جهت پایش لحظه‌ای و ثبت وضعیت آن، استفاده از آب RO جهت مصارف یوتیلیتی، مدیریت پسماند، شناسایی جنبه‌ها و ارزیابی ریسک زیست محیطی واحدهای مختلف شرکت از عمده فعالیت‌های این شرکت در زمینه محیط زیست است.

وی افزود: انجام طرح استفاده از آب بلودان کولینگ تاورها جهت آبیاری فضای سبز سایت ۱ این شرکت که منجر به کاهش مصرف در میزان آب مصرفی شده است، از دیگر اقدامات مهم این مجموعه است که در سال ۲۰۱۵ توانست برنده جایزه بنیاد جهانی انرژی گلوب شود.

مدیر مجتمع پتروشیمی شیمی‌بافت در ادامه اظهار داشت: انجام پروژه بازیافت اسید غلیظ و آب، از جریان خروجی مجتمع سایت ۲ نیز از دیگر پروژه‌های مهم و کلیدی این مجموعه است که فاز مطالعاتی، آزمایشگاهی و مناقصه آن برگزار شده و در مرحله انتخاب پیمانکار است. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مدت یک سال زمان اجرایی این پروژه به‌طول می‌انجامد.

امید صدیقی مدیرکل دفتر بررسی آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در خصوص همکاری سازمان محیط زیست کشور و صنایع برای کاهش آلودگی ناشی از فعالیت‌های پتروشیمی را مهمترین دلیل حضور در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بیان کرد و گفت: با توجه به آلودگی‌های دریایی که در سطح منطقه مشاهده و ارزیابی شده است، اقدامات خوبی در سال‌های گذشته در این منطقه آغاز شده است که امیدواریم فاز اجرایی پروژه‌های پیش رو از جمله پروژه بازیافت اسید پتروشیمی شیمی‌بافت هرچه سریع‌تر آغاز و پس از اتمام به نتیجه کامل برسد.

گفتنی است در ادامه مدیران سازمان محیط زیست و هیات همراه از تاسیسات عملیاتی مجتمع سایت ۲ پتروشیمی شیمی‌بافت بازدید کردند.

keyboard_arrow_up