بازدید معاون برنامه‌ریزی، مدیران ارشد، مدیران و کارشناسان شستا از اسیدسیتریک کرمانشاه

wysiwygدسته‌بندی: اخبار

هیاتی متشکل از معاون برنامه‌ریزی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا)، معاون فنی هلدینگ صنایع عمومی، به‌همراه جمعی از مدیران و کارشناسان آن مجموعه از نزدیک در جریان اقدامات و روند فعالیت‌های این واحد صنعتی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، صبح روز پنج‌شنبه مورخ ۲۹ تیر ماه ۱۴۰۲ احسان احمدی معاون برنامه‌‌ریزی راهبردی و سرمایه‌گذاری شستا، مسعود کیان‌مهر معاون فنی هلدینگ صنایع عمومی تامین، امیرحسین پهلوان عضو موظف هیئت مدیره و معاون توسعه کسب و کار گروه سرمایه‌گذاری PIIC، بابک پناهی مدیر بهره‌برداری اسیدسیتریک و جمعی از مدیران و کارشناسان شستا و شرکت سرمایه‌گذاری صنایع‌ پتروشیمی ضمن حضور در کارخانه اسیدسیتریک از نزدیک در جریان اقدامات و روند فعالیت‌های این واحد صنعتی قرار گرفتند و در خصوص چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌رو تبادل نظر کردند.

پهلوان در ابتدا ضمن تسلیت به‌مناسبت ایام شهادت اباعبدالله حسین علیه‌السلام گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده این هلدینگ سرمایه‌گذاری در ماه‌های گذشته برای عملیاتی کردن و راه‌اندازی اسیدسیتریک ارائه کرد.

وی در ادامه از اهمیت و نیاز کشور به این ماده، موارد مصرف اسیدسیتریک بی‌کیفیت در صنعت و تاثیرات آن در سلامت مردم، بر طرف کردن نیاز کشور و جلوگیری از وارادت و خروج ارز و در نهایت صادرات این محصول به کشورهای همسایه و بازار‌های اروپا اشاره کرد.

عضو هئیت مدیره افزود: شستا می‌تواند با حمایت از این پروژه ملی همچون سنوات گذشته گام بلندی در ارتقاء تولید داخلی، افزایش اشتغال و بالا بردن سطح کیفیت زندگی به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم در منطقه، ایجاد و بهبود فضای رقابتی برای تولید داخلی و تعدیل نظام عرضه و تقاضا فراهم کند.

در ادامه بابک پناهی مدیر بهره‌برداری کارخانه اسیدسیتریک ضمن ارائه گزارش تکمیلی در خصوص روند اقدامات و تشریح جزئیات از اورهال تجهیزات گفت: هدف احیاء کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه در جهت تامین تجهیزات و ملزومات مورد نیاز، تعمیرات اساسی و راه‌اندازی نهایی تا رسیدن به شرایط مطلوب این واحد صنعتی در جهت تولید با بالاترین ظرفیت است، که برای فایق آمدن به این چالش‌ها و مشکلات نیازمند یاری همه جانبه دستگاه‌های ذی‌ربط و در راس آن شستا، سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم.

احمدی معاون برنامه‌‌ریزی راهبردی و سرمایه‌گذاری شستا ضمن قدردانی از زحمات تک‌تک کارکنان برای انجام تعمیرات اساسی و تلاش برای راه‌اندازی مجدد کارخانه اسیدسیتریک کرمانشاه گفت: با وجود مشکلات و چالش‌های بسیاری که در برابر بنگاه‌های اقتصادی، واحد‌های صنعتی و غیره اعم از تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی و غرب وجود دارد به لطف و عنایات خداوند متعال این کارخانه در مسیر راه‌اندازی قرار دارد و با همت مدیران جوان مجموعه PIIC و حمایت مجموعه‌های بالادستی همچون تاپیکو و شستا این مجموعه در آینده‌ای نزدیک فعالیت خود را آغاز کرده و سبب رفع نیاز این ماده استراتژی به خارج از کشور می‌شود.

همچنین معاون شستا در معیت هیات همراه و مجموعه PIIC از بخش‌های مختلف این کارخانه بازدید کردند و یکی از سه دستگاه کمپرسور هوای تخمیر یا AF مورد تست عملکرد قرار گرفت که به لطف خدا و توان متخصصین داخلی موفقیت‌آمیز بود.

اسیدسیتریک یک ماده شیمیایی بسیار مهم و پر کاربرد در صنعت غذا و نوشیدنی، دارویی و بهداشتی و بسیاری از صنایع دیگر است که در سه گرید دارویی، خوراکی و صنعتی در کشورهای پیشرفته جهان تولید می‌شود.

keyboard_arrow_up