برگزاری جلسه شورای معاونین و مدیران ارشد PIIC با حضور علیرضا ابراهیم‌پور

wysiwygدسته‌بندی: اخبار

نخستین جلسه شورای معاونین و مدیران ارشد شرکت با حضور علیرضا ابراهیم‌پور مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، عصر روز ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ جلسه شورای معاونین و مدیران ارشد با حضور علیرضا ابراهیم‌پور مدیرعامل PIIC در سالن جلسات ساختمان مرکزی این شرکت برگزار شد.

ابراهیم‌پور در ابتدای جلسه ضمن تبریک به‌ مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر و چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و قدردانی از زحمات و تلاش‌های مدیران گذشته شرکت، گفت : هلدینگ‌ مادر با رعایت حاکمیت شرکتی باید به سمتی برود که شرکت‌های تابعه به ‌صورت ضابطه‌‌مند و قانون‌مدار در راستای ارتقاء جایگاه و افزایش سودآوری حرکت کنند.

وی با اشاره به وجود برخی از مشکلات در شرکت های زیرمجموعه افزود: باید در شناسایی دقیق مشکلات و تصمیم‌گیری در جهت رفع آنها، به موقع و اثرگذار رفتار کنیم. این امر مستلزم داشتن روحیه جهادی، جرات، سلامت در کار و مدیریت هوشمند است و با تبیین شاخص‌های مناسب برای ارزیابی عملکرد شرکت‌ها می‌بایست نظام و کنترل دقیقی بر انجام وظایف و مأموریت ها بعمل آید. مدیران هلدینگ می‌بایست شناسایی دقیق از فرصت‌ها و تهدیدها و نقاط قوت و ضعف شرکت‌ها داشته باشند تا در تصمیم‌گیری‌ها به خطا نروند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی در ادامه اظهار داشت: منابع این شرکت و شرکت‌های گروه شستا متعلق به جامعه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است که شامل بیمه‌شدگان و بازنشستگان امروز، دیروز و فردا می‌باشد و ما امانت‌دار سرمایه‌ای هستیم که متعلق به این قشر است.

ابراهیم‌پور با اشاره به نقش حمایتی هلدینگ‌ها از شرکت‌های تابعه گفت: هلدینگ‌های بالادستی با بهبود فرآیندها، نظارت‌های سیستمی و ارتقاء شاخص‌های عملکردی نقش بسزایی در هم‌افزایی، چابک‌سازی و تسهیل روند تولیدی و فعالیت این شرکت‌ها در چارچوب قوانین دارند.

وی همچنین افزایش بهره‌وری، تمرکز ویژه به اجرای طرح‌های توسعه‌ای، پرورش نیروی متخصص و جانشین‌پروری، توجه بیش از پیش به نیروی انسانی به‌عنوان سرمایه‌های واقعی گفت: امروز یکی از تکالیف ما توانمندسازی نیروی انسانی در سطوح مختلف است. آموزش سازمانی و مستمر نیروی انسانی باید به‌ صورت جدی پیگیری شود و ارتقاء دانش و انتقال تجربیات می‌بایست به نحو مقتضی صورت پذیرد.

در ادامه معاونین و مدیران شرکت آخرین وضعیت واحدها، چالش‌ها و برنامه‌های آتی را تشریح کردند.

keyboard_arrow_up