درباره ما:

در راستای توسعه زیست‌بوم نوآوری و همچنین رسوخ دادن فناوری و دانش شرکت‌های دانش‌بنیان در حل مسائل و چالش‌های شرکت‌های تولیدی، در بهمن ماه سال 1400 برنامه عملیاتی به شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی ارائه شد.

با حمایت‌ها و رهنمودهای مدیرعامل PIIC دکتر حجت‌الله برامکی‌یزدی این مرکز موفق به جلب مشارکت در این هلدینگ و شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) برای تاسیس مرکز نوآوری در قالب شرکت سهامی خاص جدید گردید.
پس از ایجاد زیرساخت اولیه، مرکز به طور رسمی در تیرماه سال 1401 با تشکیل تیم ستادی، که متشکل از متخصصان و فعالان زیست‌بوم نوآوری کشور که دارای تجارب صنعتی بودند، تشکیل شد.

هدف اولیه این مرکز ارائه خدمات به شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی بود و در ادامه با توجه به نگاه مثبت مدیرعامل تاپیکو فعالیت مرکز به شرکت‌های زیرمجموعه این غول پتروشیمی نیز گسترش یافت.

در حال حاضر مرکز نوآوری با توجه به مزایای خود که شامل: نیازسنجی و رفع نیازهای فناورانه شرکت‌های تولیدی با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، امکان‌سنجی‌های تخصصی، فنی و اقتصادی و همچنین ارزش‌گذاری طرح‌های نوآورانه، ایجاد ابزارهای نوین تامین مالی مرتبط با زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان و تامین مالی طرح های دانش بنیان ، فناورانه و سرمایه گذاری بر روی شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه صنایع پایین دست در زنجیره ارزش است، امکان ارائه خدمات خود به دیگر صنایع و هلدینگ‌ها را نیز فراهم کرده است.

خدمات قابل ارائه مرکز:

بهم رسانی و نیازسنجی

امکان سنجی و ارزش گذاری

نهادسازی و تسهیل گری

تامین مالی و سرمایه گذاری

پروژه ها و طرح های مرکز:

1- قرارداد با لطیف
2- بهم رسانی و سرمایه‌گذاری سیلیکا رسوبی (در شرف قرارداد)
3- بهم رسانی و سرمایه‌گذاری تولید دوده با پلاسما (در شرف قرارداد)
4- بهم رسانی و سرمایه‌گذاری CRMB (در شرف قرارداد)
5- تعداد طرح ورودی، تعداد بررسی موشکافانه، تعداد پذیرفته شده، تعداد شرکت‌های هدف، و …
6- اشاره به نهادسازی و تاسیس صندوق CVC

1
طرح های در حال اجرا
1
طرح های در حال مذاکره
1
طرح های پایان یافته

رویکرد رادیناس:

1- نتیجه گرایی و تکیه بر نوآوری باز

2- تمرکز بر تیم‌/فناور‌ درTRL های بالا

3- زمینه‌ی نوآوری:

  • صنایع پایین دست
  • دیجیتالی سازی
  • بومی سازی و ساخت داخل
  • بهبود فرایند
  • مواد اولیه و مصرفی
  • توسعه محصول
  • اقتصاد چرخشی

شاخص‌های ارزیابی معیارهای انتخاب طرح:

تیم فناور تمام وقت

داشتن نمونه اولیه

اندازه بازار مناسب

حل مسئله واقعی

قرارگیری در زنجیره ارزش (ترجیح)

مزیت همکاری با مرکز:

– ابزارهای متعدد سرمایه گذاری
– بازار بالقوه برای شرکتهای دانش بنیان
– شرکتهای متعدد تولیدی
– توسعه صنایع پایین دست در زنجیره ارزش

چشم انداز رادیناس:

مرکز به عنوان یک رکن اجرایی متخصص(GP) در همکاری با دیگر بخش های زیست بوم نوآوری و همچنین به عنوان یک مرکز توسعه دهنده کسب و کارهای دانش بنیان فناورانه می باشد.

اگر فناور هستید و محصولی را به مرحله ساخت نمونه اولیه رسانده اید و یا حتی در مسیر دستیابی به آن هستید به ویژه در حوزه مرتبط با فعالیت ما ،خوشحال میشیم بیشتر از شما بدانیم و در ارتباط باشیم
شماره تماس0912…

باعث افتخار است اگر حوزه فعالیت ما جزو اولویت ها و علاقه مندی های سرمایه گذاری شما نیز قرار دارد.
حتما مسیری برای سرمایه گذاری یا معرفی طرح یا پیوندهای استراتژیک خواهیم یافت
شماره تماس 0912….

چه از شرکتهای محترم گروه شستا هستید و چه از شرکتهای فعال در حوزه تخصصی مرکز رادینانس هستید، اجرای یک راند عارضه یابی و نیازسنجی میتواند گلوگاه و نقاط حیاتی کسب و کارتان را شناسایی و اولویت بندی کند و در گام بعدی ، جذب سرمایه ، تعریف راهکار فناورانه ، اتصال به زنجیره ارزش گروه و … میتواند بخشی از راه حل باشد
شماره تماس 0912…

ما لیستی از طرح ها ، ایده ها و تیم های فناور را آماده کرده ایم که مدام در حال تکمیل شدن و متنوع شدن است ، فناوران خوشفکر و با انگیزه همواره از پیشنهاد جذب سرمایه و توسعه محصول و بازار استقبال می کنند.

keyboard_arrow_up